Prawie w każdej ankiecie, jaka przeprowadzana jest na temat foteli biurowych przez firmę AKRacing, ponad wszystkie inne czynniki najbardziej ceniona jest wytrzymałość. Firmy muszą mieć pewność, że przedmioty wytrzymają okres, który pozwoli całkowicie zamortyzować się kosztom. Drugim walorem jest bezpieczeństwo, o które zawsze pojawiają się pytania podczas zakupu fotela biurowego.

Kiedy można jednomyślnie stwierdzić, że konkretne części produktu są wytrzymałe? Najpierw trzeba poszukać informacji o ramie fotela. Wszelkie produkty wyposażone w ramy z tworzyw sztucznych lub drewna możecie skreślić już na wstępnie z listy zakupowej. Nawet grube aluminium nie wchodzi w grę. Tylko certyfikowana stal o solidnej grubości jest gwarantem, że na fotelu biurowym nie złamiecie kręgosłupa, gdy nagle pęknie jego stelaż. Stalowe ramy nie tylko są całkowicie odporne na pęknięcia, ale nawet nie pozwolą się wygiąć. Dzięki nim fotel biurowy utrzyma zakładany kształt do ostatniego dnia użytkowania.      

Solidna rama to tylko początek oceny wytrzymałości. Badając fotel biurowy koniecznie zajrzyjcie pod jego spód. Musi posiadać grubą kolumnę hydrauliczną, która jest mocowana do stalowej podstawy siedziska. Dół siedziska musi bezwzględnie zostać wykonany z grubych powierzchni stalowych, lecz należy pamiętać, żeby nie były zbyt ciężkie. Inaczej fotel biurowy będzie się opornie przemieszczał na swych kółkach.

krzesła biurowe dla firm

Nikt nie lubi poszarpanej tapicerki. Na fotelu z podniszczonym obiciem można co prawda nadal siedzieć, ale przyjmując interesantów w firmie będzie nam zwyczajnie wstyd, że stan naszych biur jest tak żałosny. Oceńcie pod lupą jak zabezpieczona jest tapicerka, a przede wszystkim czy dołożono należytej staranności podczas szycia.  

Wytrzymałość foteli biurowych można oceniać także przez pryzmat ich doświadczenia na rynku. Jeśli jakiś model sprzedawany jest od wielu lat, może to być dobrą wskazówką, że klienci nawet po dłuższym czasie nie wyrażali do niego zastrzeżeń.

Jeśli nadal macie obawy, możecie zawsze w rozmowach z dystrybutorem foteli uzależnić swój zakup od tego, czy kontrahent będzie skłonny udzielić wam na piśmie przedłużonej gwarancji. Naturalnie nie można oczekiwać, że fotel biurowy będzie wieczny. Trzeba spojrzeć na jego cenę i w stosunku do niej obliczyć okres, w jakim nabytek zwróci się firmie z nawiązką.