Mimo, że marka AKRacing powstała zaledwie przed pięcioma laty, udało się jej wprowadzić już kilka modyfikacji produktów, które znacznie przybliżają je do perfekcji. Na przestrzeni ostatnich miesięcy firma wprowadziła szereg usprawnień technicznych – ich pomysłodawcami w kilku przypadkach byli sami klienci. Obecne fotele AKRacing już tylko z wierzchu przypominają wyroby, które towarzyszyły firmie na początku jej działalności.

Które z części montowanych w fotelach zostały zastąpione nowszymi patentami? Pierwszą nowością są zmienione podstawy. Teraz w ich środku znajdziecie dodatkowe wzmocnienia, które mają zapobiegać wykrzywianiu się podstawy nawet wtedy, gdy na fotelu obrotowym usiądzie osoba ważąca znacznie ponad 100 kilogramów. Wspomniane wzmocnienia mają formę grubej kratownicy i zostały wykonane ze stali. Nie mają wpływu na wizualizację podstawy, ponieważ zostały sprytnie ukryte w jej wnętrzu.   

Kolejną poprawką wdrożoną w fotelach AKRacing jest całkiem nowy mechanizm siedziska. Nie jest to tylko poprawiona wersja wcześniej stosowanej części, ale zupełnie inne rozwiązanie techniczne. Mechanizm został zaprojektowany od nowa z zastosowaniem materiałów i technologii, które dopiero niedawno pojawiły się w fotelach obrotowych. Połączenie mechanizmu z kolumną hydrauliczną zostało wzmocnione, aby zagwarantować dłuższa eksploatację mebla.

fotele obrotowe

AKRacing zauważyło podczas badań wytrzymałościowych, że pianka wypełniająca fotele może po kilku latach stać się zbyt płaska, w konsekwencji czego nieco zmniejszy się komfort. Problem ten dotyczy wyłącznie osób z wysoką wagą ciała. Od roku 2017 w fotelach umieszczana jest pianka o wyższej gęstości i poprawionych parametrach strukturalnych. Nowy typ pianki został wprowadzony do wszystkich modeli produktowych, a ulepszona pianka obecna jest nie tylko w siedziskach, ale również we wszystkich zakamarkach oparcia.

Udoskonalając własne produkty przedstawiciele AKRacing postanowili dokonać także kilkunastu poprawek kosmetycznych, które pozostają bez wpływu na warstwę techniczną fotela, ale mają pozytywny wpływ na jego aparycję. W porównaniu do pierwszych foteli marki, obecne produkty mają ładniejsze kółka, podłokietniki i podstawy.             

Upodobania i wymagania klientów bezustannie podlegają zmianom. Dlatego AKRacing pracuje nadal nad kolejnymi patentami, które w niezbyt odległej przyszłości ponownie zrewolucjonizują konstrukcje foteli obrotowych.