Niejednokrotnie spotykamy się z zapytaniami konsumentów na temat różnic pomiędzy poszczególnymi seriami naszych foteli obrotowych. Każda seria charakteryzuje się unikalną konstrukcją, która odpowiada wymaganiom innej grupy użytkowników. W kolekcjach AKRACING posiadamy fotele o cechach spełniających kryteria osób o dowolnej potencjalnej budowie ciała.

Wzrost użytkownika

Serie AKRACING skierowane są do użytkowników o wzroście od 150 do ponad 200 centymetrów. Tak wysoki stopień uniwersalności zostaje osiągnięty dzięki różnym rozmiarom oparcia, w które wyposażone zostały poszczególne fotele. Oto jakie modele rekomendujemy dla poszczególnych grup konsumentów, w zależności od osiąganego wzrostu:

200cm i więcej: RUSH, ML, PLAYER
190cm: RUSH, ML, PLAYER, BM, PREMIUM, PREMIUM PLUS, VX, XTRA
180cm: RUSH, ML, PLAYER, BM, PREMIUM, PREMIUM PLUS, VX, XTRA, NP, OCTANE, NC, PRIME (wszystkie modele dostępnych foteli obrotowych)
170cm: BM, PREMIUM, PREMIUM PLUS, VX, XTRA, NP, OCTANE, NC, PRIME
160cm: VX, XTRA, NP, OCTANE, NC, PRIME
150cm: NC, PRIME

Waga użytkownika

Wszystkie fotele AKRACING charakteryzują się identycznym dopuszczalnym obciążeniem, które wynosi maksymalnie 180 kilogramów. Ciężar ciała rozkładany jest równomiernie na całą konstrukcję krzesła. Nawet przy maksymalnym obciążeniu fotel w każdym momencie zachowuje pełną stabilność.

Szerokość siedziska

Proponowane serie produktowe zawierają siedziska o różnych rozmiarach. Najwęższe siedziska stanowią część serii AKRACING RUSH, ML i PLAYER. Przeznaczone są one dla osób szczupłych oraz cechujących się normalną budową ciała. Średnią szerokość siedziska zapewniają serie NC, PRIME, OCTANE oraz NP. Tego typu siedziska są bardzo uniwersalne i zapewniają komfort osobom o normalnej budowie ciała, szczupłym, a nawet o niskim stopniu otyłości. Dobrze zbudowani lub korpulentni konsumenci otrzymują do dyspozycji najszersze siedziska AKRACING, które montowane są w grupach produktowych oznaczonych nazwami BM, VX, XTRA oraz PREMIUM.

Szerokość górnej części oparcia

Z różnicami w rozmiarze fotela mamy do czynienia także w górnej części oparcia, stanowiącej podporę dla barków i klatki piersiowej. Wąskie oparcia instalowane są w fotelach AKRACING RUSH, PLAYER oraz ML. Powinny one odpowiadać potrzebom nie tylko osób szczupłych, ale również wszystkim konsumentom o standardowej budowie ciała. Na średniej szerokości oparcia możecie liczyć w ramach grup produktowych NP, NC, OCTANE, a także PRIME. Powinny one zapewnić komfort i wsparcie dla osób zarówno szczupłych, średniej budowy ciała jak i nieco przysadzistych. Klienci o bardzo dużym obwodzie klatki piersiowej lub nadzwyczaj szerokich barkach powinni wykorzystać zalety rozmiarowe najszerszego modelu oparcia, które jest elementem kolekcji PREMIUM, BM, VX, XTRA oraz PREMIUM PLUS. Oczywiście szerokie oparcia mogą również z powodzeniem być wykorzystywane przez użytkowników o mniejszych gabarytach.

Obicie fotela

W zależności od modelu obicie fotela zostało wykonane z różnych kombinacji materiałowych – w każdej edycji AKRACING są to surowce najwyższej jakości. Serie RUSH, PLAYER, ML, VX, XTRA, NP, OCTANE oraz PREMIUM PLUS wykonane zostały z miękkiej ekologicznej skóry o bardzo trwałej charakterystyce. Także fotele komputerowe z kolekcji BM oraz PREMIUM wyprodukowano z ekologicznej skóry, lecz ich design został dodatkowo rozszerzony o materiał imitujący stylowy karbon. Dla osób preferujących obicie wykonane całkowicie z włókien posiadamy wersje NC oraz PRIME.

Wysokość podłokietników

Każda seria AKRACING zaopatrzona została w podłokietniki z komfortową regulacją wysokości. Podłokietnik można ustawić na wysokości od 28 do 35 centymetrów od jego podstawy. Zakres ten powinien pozwolić na perfekcyjne ustawienie fotela pod rozmiar ciała każdej osoby. Dodatkowo fotele VX, XTRA posiadają podłokietniki w wersji 3D, które można regulować również w płaszczyźnie horyzontalnej.

Odchylenie oparcia

Bez względu na wybraną serię AKRACING, każdy nasz fotel zapewnia regulację odchylenia oparcia w płaszczyźnie 180 stopni.

Podnośnik fotela

Aktualnie dostępne aktualnie modele foteli AKRACING oferują bardzo szeroki zakres regulacji podnośnika gazowego, który decyduje o wysokości siedziska w stosunku do podłogi. AKRACING VX, XTRA zapewnia ustawienie siedziska na wysokości od 320 do 420 centymetrów. Wszystkie pozostałe modele gwarantują możliwość regulacji podnośnika gazowego od wysokości 370 do 450 centymetrów.

Dodatkowe poduszki

Do wszystkich foteli AKRACING oprócz serii VX, XTRA dołączane są 2 poduszki, które pozwalają udoskonalić komfort oparcia w obszarze szyi oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa, jeżeli krzesło użytkowane jest przez długie okresy czas bez przerwy. AKRACING VX, XTRA nie zawiera poduszek, gdyż w przypadku tego fotela ich funkcję spełnia specjalny profil oparcia.