Fotele biurowe, nawet te najlepiej wyprofilowane często nie są wystarczającym oparciem dla naszego kręgosłupa. Codzienne spędzanie wielu godzin w źle dopasowanym fotelu może się przyczynić do powstania urazów jak również zwyrodnień kręgosłupa. Na tego rodzaju zmiany w szczególności narażone są dwa odcinki kręgosłupa, są to odcinek szyjny oraz lędźwiowy.

Pozycja obierana podczas pracy przy komputerze sprawia że te dwa punkty są mocno obciążone, a regularne ich przeciążanie skutkuje nie tylko dyskomfortem, ale także poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Każdy z naszych foteli został więc wyposażony na tę okoliczność w dwie dodatkowe poduszki. To specjalna poduszka lędźwiowa oraz zagłówkowa, które mają za zadanie wspierać dwa strategiczne punkty naszego kręgosłupa podczas użytkowania fotela Akracing. Poduszki wykonane zostały z tego samego materiału co krzesło, dzięki czemu nie tylko stanowią spójną całość kolorystyczną, ale także są równie wygodne i miękkie co samo siedzisko i oparcie. Ich kształt również nie jest dziełem przypadku. Specjaliści przeanalizowali skrupulatnie model korzystania z fotela oraz rozkładanie się obciążenia i zaprojektowali te poduszki w taki sposób, by dawały maksimum wygody podczas ich użytkowania, jak również zabezpieczały nasz kręgosłup przed bolesnymi urazami i przeciążeniami. Poduszki naturalnie różnią się kształtem, ponieważ inne potrzeby zarejestrowano w obrębie kręgosłupa lędźwiowego, a zupełnie inne w odcinku szyjnym. Z uwagi na różnicę w tych potrzebach stworzono dwie niezależne, wysokiej jakości poduszki.

Poduszka zagłówkowa ma za zadanie chronić odcinek szyjny kręgosłupa podczas wielogodzinnej pracy, stanowiąc swojego rodzaju odciążenie również dla mięśni okalających kręgosłup. Podobnie ma się to w przypadku poduszki lędźwiowej, która z kolei ma na celu chronić i wspierać lędźwiowy odcinek kręgosłupa wraz z okalającym go gorsetem mięśniowym. Bolesne przykurcze czy drętwienia pójdą w zapomnienie, jeśli dobry fotel wzbogacimy i dobrze dopasowane poduszki.