Oprócz pojedynczych nowości modelowych jak AKRacing Onyx Deluxe czy AKRacing Arctica, wraz ze startem roku 2017 do oferty sprzedażowej dołączyła kolekcja, która jednocześnie wprowadza do handlu siedem kolejnych wersji foteli komputerowych. Produkty nazwane AKRacing Overture cechują się bardzo harmonijnym designem o gustownej warstwie dekoracyjnej.

Premiera nowej serii stała się jednocześnie okazją do wprowadzenia szeregu poprawek optymalizacyjnych, które AKRacing planowało już od dłuższego czasu. Jedną z dobrze widocznych zmian są nowe osłony boczne mechanizmu zmiany ustawień nachylenia oparcia. Ich kształt jest teraz bardziej stylowy i epatuje sportowym wyglądem. Poprawiono także jakość tworzywa, z jakiego osłony te są produkowane. Jeszcze lepsze formy nadano podłokietnikom, które teraz są jeszcze atrakcyjniejsze z punktu widzenia każdego obserwatora. W zestawach Overture nie mogło zabraknąć także dodatkowych poduszek.

Fotele obrotowe z serii Overture posiadają rozłożyste oparcie, jego szerokość to imponujące 58cm. W modelu tym ma ono również nietuzinkową wysokość – 95cm. Rozmiary siedziska również nie dadzą wam powodów do skarg, 52cm wynosi jego całkowita szerokość, a 51cm głębokość do tyłu. Podłokietniki można zablokować na wysokości od 35cm do 42cm, mierząc od płaszczyzny dolnej siedziska. Za pomocą podnośnika hydraulicznego można zmieniać odległość całego siedziska od podłogi – w modelu AKRacing Overture wartość ta wynosi od 36cm do 44cm.

Podczas tworzenia nowych modeli nie zrezygnowano z opcji konfiguracyjnych, które uzyskały już najwyższe oceny konsumentów we wcześniejszych fotelach komputerowych od AKRacing. Mamy tu na myśli przede wszystkim opcję ułożenia oparcia w pozycji leżącej oraz regulację wysokości podłokietników. Fotelem można bujać w zakresie 12 stopni.

AKRacing Overture jest znacznym wzmocnieniem oferty sprzedażowej naszego sklepu. Pojawienie się wspomnianej kolekcji jest wydarzeniem szeroko dyskutowanym na specjalistycznych forach internetowych. Wzbudzają one ogromny entuzjazm konsumentów i ekspertów obecnych podczas przedsprzedażowych prezentacji. Obok foteli obrotowych z serii AKRacing Overture po prostu nie można przejść obojętnie.