Są osoby, których kręgosłup jest w kiepskiej kondycji i nie są to odosobnione przypadki. Pozycja siedząca jedynie pogłębia te problemy. Ludzie o szczególnie wrażliwych plecach, osłabionych mięśniach i chorobach zwyrodnieniowych cierpią najbardziej. Dla nich codzienna praca w pozycji siedzącej może stać się prawdziwą gehenną.

krzesło do biuraZ myślą o osobach szczególnie narażonych na bóle pleców powstały nowoczesne i profesjonalne krzesła obrotowe marki AKRacing. Mają one szereg udogodnień i dodatkowych funkcji, które sprawiają, że nawet wielogodzinne siedzenie w nich nie powoduje bólu czy dyskomfortu. Są one tak wygodne ponieważ zastosowano w przypadku ich konstruowania najnowsze zdobycze naukowe. Wnikliwe analizy ludzkiego ciała znajdującego się w pozycji siedzącej, zaowocowały wnioskami prowadzącymi do stworzenia doskonałych krzeseł obrotowych, w których każdy, nawet ten o wrażliwym ciele poczuje się przyjemnie i bezpiecznie. Innowacyjność jaką prezentują najnowsze fotele do biur, przejawia się głównie w możliwościach konfiguracyjnych, jakie dostępne są dla użytkownika.

Zmiana pozycji oparcia, podłokietników i siedziska pozwalają tak dopasować krzesło obrotowe by osiągnąć najwyższy poziom satysfakcji. Ponadto krzesła obrotowe mają w specjalny sposób ukształtowaną powierzchnię oparcia i nie jest ona wynikiem przypadku, a rezultatem intensywnych badań prowadzonych w tej dziedzinie. Nie były zaskakujące rezultaty tychże analiz, które pokazały jednoznacznie i z całą stanowczością, że pozycja siedząca jest wysoce obciążającą dla kręgosłupa. Wyodrębniono w toku wspomnianych badań charakterystyczne ułożenie ciała, jakie następuje po tym gdy usiądziemy, wskazano przy okazji najbardziej narażone na uszkodzenia punkty. Są to takie miejsca na topografii pleców, które najsilniej obciążane są kiedy siedzimy. Wyznaczenie mapy obciążeń pleców pozwoliło dobrać precyzyjnie ukształtowanie oparcia, przez co stało się ono prawdziwą ostoją dla kręgosłupa.

Wszystkie wspomniane ekspertyzy zostały zainicjowane właśnie przez wzgląd na osoby o szczególnych potrzebach, a jest ich niemało. Mowa o wszystkich tych, którzy dużo czasu spędzają przed komputerem, wykorzystując przy tym krzesła obrotowe. To dla nich wykreowano fotele obrotowe, wzbogacone o te wszystkie wyjątkowe  udogodnienia. Przy tym z dobrodziejstw jakie dają obecnie produkowane fotele do biur, może skorzystać absolutnie każdy. Zdrowe i nie uskarżające się na ból pleców osoby będą mogły tym samym zabezpieczyć się na przyszłość, unikając problemów z kręgosłupem i całym układem ruchu, wynikającymi z regularnego przebywania w pozycji siedzącej.