Siedzenie w postawie statycznej przez dłuższy czas może zwiększyć stres w plecach, szyi, ramionach i nogach. Prawidłowe neutralne siedzenie w dobrze skonstruowanym ergonomicznym fotelu może pomóc zredukować zmęczenie i dyskomfort, zapobiec ryzyku zranienia i zwiększyć produktywność. Krzesło obrotowe stanie się wtedy najlepszym przyjacielem.

Niech twoje ciało zajmie właściwą ergonomiczną pozycję w kubełkowym fotelu: kolana i łokcie pod prostym kątem 90 stopni, stopy płasko na podłodze lub na podnóżek. Atestowane krzesło obrotowe powinno również zapewnić dobre podparcie dla dolnej części pleców. Istnieje wiele elementów do rozważenia przy wyborze krzesła biurowego, dlatego następujące wytyczne mają wam uprościć poszukiwania. Ważne jest, aby analizować kształt i rozmiar użytkownika, związane z nimi zadania i określone środowisko pracy.

krzesła obrotowe - zdrowePrzeciętny rozmiar dorosłego mężczyzny lub kobiety jest używany jako punkt odniesienia przy projektowaniu ergonomicznego krzesła. Na przykład, bardzo wysoka osoba potrzebuje głębszego miejsca, aby zapewnić prawidłowe wsparcie kończyn dolnych. Krótko mówiąc, unikalne pomiary antropometryczne każdej osoby są niezbędne do wyboru odpowiedniego krzesła biurowego.

Jeśli osoba cierpi z powodu bólu pleców ze względu na przepuklinę dysku na przykład, staje się ważne, aby wybrać krzesło obrotowe z wystarczającą dawką wsparcia lędźwiowego. Pracownik cierpiący na ścięgna w kończynach górnych z drugiej strony może potrzebować wsparcia zapewnionego przez podłokietniki.

Chociaż korzystanie ze specjalistycznego sprzętu i optymalnego układu stacji roboczej są ważne dla zapewnienia pracownikom zdrowia, te same elementy nie wystarczą.

Ważna jest również właściwa organizacja w pracy. W efekcie istnieją silne dowody świadczące o tym, że wiele godzin przed ekranem komputera, brak zmian w zadaniach roboczych oraz stresujące środowisko pracy przyczyniają się do rozwoju zaburzeń mięśniowo-szkieletowych. W rzeczywistości, wszyscy pracownicy biurowi muszą zwracać szczególną uwagę na ich postawę i podjąć regularne mikro przerwy co 15 do 20 minut. Te mikro przerwy powinny obejmować rozciąganie i rozgrzewka ćwiczenia mające na celu stymulowanie krążenia i zapobiegania bólu.

Zdrowie jest w miejscu pracy tak samo ważne jak w domu czy podczas wyjazdu wakacyjnego. Krzesło obrotowe to tylko zalążek szerszego tematu, który dotyczy wielu mebli wpływających na kondycję fizyczną i mentalną człowieka.