Każda marka chciałaby prezentować się przed swoimi klientami i partnerami handlowymi w jak najbardziej prestiżowy sposób. Aby mogło się to udać, należy zadbać o szereg czynników, które mają determinujący wpływ na odbiór oraz ocenę firmy i jej działań przez osoby z zewnątrz. Jednym z takich czynników jest wyposażenie wnętrz, w jakich dane przedsiębiorstwo prowadzi swoje interesy. Od drobnych elementów po większe jak np. fotele biurowe – wszystko ma znaczenie, gdy chcemy dobrze pokazać się całemu światu.

Synonimem luksusu i prestiżu bez wątpienia są meble z prawdziwej skóry. Od tego roku AKRacing proponuje również tej klasy produkty. Pierwszym fotelem biurowym ze skóry naturalnej sygnowanym przez naszą firmę jest model AKRacing Onyx Deluxe. Posiada on obicie w 100% złożone z precyzyjnie uformowanych kawałków czarnej skóry. W celu dalszej poprawy jakości obicia, zrezygnowano z jego automatycznej produkcji i zastąpioną ją ręcznym wykonaniem. Aby szczególnie zaznaczyć wyjątkowość tego modelu produktowego, firma AKRacing zadbała nie tylko o zupełnie nowy rodzaj obicia, ale także o inne modyfikacje konstrukcji. Nie zapominamy, że fotele biurowe muszą wytrzymać wiele lat, aby ich rentowność osiągnęła zadowalający poziom dla podmiotów komercyjnych. Dlatego właśnie w AKRacing Onyx Deluxe zainstalowaliśmy inną ramę, niż w pozostałych seriach. Została ona zaprojektowana specjalnie na potrzeby serii Onyx Deluxe. Podobnie ma się sytuacja z zastosowaną pięcioramienną podstawą, w takiej formie dostępna jest ona wyłącznie w jednej serii produktowej. Zmiana ustawień realizowana jest za pomocą mechanizmu z segmentu pro, który rzadko montowany jest w fotelach obrotowych. Mechanizmy tego typu spotyka się raczej w ekskluzywnych fotelach samochodowych.

Skóra naturalna znajduje się nie tylko na obiciu fotela, ale także na obu poduszkach sprzedawanych wraz z opisywanym fotelem biurowym.

Fotele biurowe z serii AKRacing Onyx Deluxe posiadają oparcie o szerokości 585mm oraz wysokości 940mm. Siedzisko odznacza się szerokością na poziomie 590mm, a także głębokością wynoszącą 550mm. Jako, że fotel wykorzystuje podłokietniki 3D, ich wysokość zależy od wymagań nabywcy, a może kształtować się w przedziale od 275 do 350 milimetrów. Wymiary pojedynczego podłokietnika: 260 x 95 x 29.5 mm.

Nowy model ze skóry naturalnej już w przedsprzedaży cieszył się niebagatelnym zainteresowaniem. Szczególnie dużo zapytań pochodziło od klientów pragnących zastosować AKRacing Onyx Deluxe jako fotel biurowy w firmie. Biorąc pod uwagę, że prawdziwa skóra w dużo mniejszym stopniu podlega procesowi ścierania, aniżeli w przypadku alternatywnych materiałów obicia, można przewidywać, że w polskich biurach pojawi się już wkrótce całkiem spora liczba takich foteli. Kunsztowne wykonanie obicia (ręczne metody produkcji) jest gwarantem, że połączenia poszczególnych elementów obicia pozostaną trwałe. Dla firm tego typu niuanse mają przeogromne znaczenie, ponieważ nie mogą one sobie pozwolić na zakup wyposażenia, które po roku czy dwóch będzie nadawało się wyłącznie do wymiany. Nowe fotele biurowe AKRacing to wyroby z wieloletnimi perspektywami.