Sportowe samochody uwodzą swoimi możliwościami. Są szybkie, zwinne i bardzo efektowne, a ich wnętrze przyprawia fanów motoryzacji o zawrót głowy. Najczęściej wymienianym przez nich mocnym punktem wnętrza samochodu sportowego są fotele.

Postrzegane są jako wyjątkowo wygodne. Można się w nich zatopić i poczuć jak część całości jaką jest samochód. Są perfekcyjnie ukształtowane, dzięki czemu pozycja siedząca staje się naprawdę wygodna. Wysiadając ze sportowego samochodu można mieć poczucie straty, ponieważ wydaje się, że tracimy pewną cząstkę wygody i przyjemności, którą zaoferował nam fotel samochodowy.

Producenci tworzący nowoczesne fotele biurowe jak AKRacing musieli mieć styczność z tym wrażeniem, ponieważ sięgnęli do samochodów sportowych, jako do źródła inspiracji. Koncepcja siedziska samochodowego stała się wzorcem, na bazie którego powstały projekty foteli obrotowych. I tak w dniu dzisiejszym, można przesiąść się wprost ze sportowego do biurowego fotela, nie rezygnując z przyjemności siedzenia.

Sportowy fotel biurowy posiada perfekcyjnie wymodelowane oparcie, którego ukształtowanie odpowiada ludzkiej sylwetce. Korzyści jakie płyną z takiego wyprofilowania oparcia, są nie do przecenienia. Dzięki temu zabiegowi fotel biurowy stał się bardziej komfortowy i bezpieczniejszy dla układu ruchu. Nie wymusza on nienaturalnej pozycji, a wręcz przeciwnie. Dopasowany jest do pleców, wspierając kręgosłup na całej długości aż po odcinek szyjny. Eliminuje tym samym konsekwencje wielogodzinnego siedzenia, manifestujących się w postaci bólu oraz zwyrodnień.

Jadąc samochodem mamy poczucie kontroli, które naturalnie musiało pojawi się, gdy tworzono fotel biurowy na wzór tego samochodowego. Wdrożono do konstrukcji kilka możliwość regulacyjnych, które sprawiły, że fotele biurowe stały się bardziej dopasowane. Można w nich zmieniać już nie tylko wysokość siedziska, ale również pozycję oparcia i podłokietników – wszystkie wymienione funkcjonalności są dostępne w produktach AKRacing bez względu na serię. Dzięki temu fotel biurowy stał się meblem gotowym do personalizacji, zwinnie jak sportowy samochód nadążającym za potrzebami swojego właściciela.

Nie tylko pod względem mechanicznym współczesne fotele biurowe stały się przedłużeniem siedzenia ze sportowego samochodu. Również design został zaczerpnięty z tego źródła. Kształt jest smukły i pokazuje jak dynamiczny to mebel. Duże gabaryty są zapewnieniem, że to fotel solidny i trwały. Jak widać przesiadka ze sportowego samochodu do biura nie musi być frustrująca, a wręcz przeciwnie. Trzeba jedynie wybrać odpowiedni fotel biurowy.