AKRacing postarał się by ich nowy produkt zwracał na siebie uwagę. Nowy model Arctica to fotel biurowy zbudowany zgodnie z konwencją innych wyrobów tej marki, jednak tym co zostało mocno odświeżone jest jego obicie. Takiego fotela raczej nikt się nie spodziewał, a zaskoczenie jest duże, bowiem w większości dotychczas produkowanych przez markę krzeseł dominowała czerń. W przypadku tego modelu nastąpiła totalna i niespodziewana przemiana, która mocno ożywiła jego wizerunek.

Najczęściej fotele obrotowe są produkowane w kolorze czarnym, a jeśli już w tapicerce dodawane są inne kolory to jednak ich charakter nie ulega diametralnej przemianie. Arctica przełamuje wszystkie schematy dotyczące designu i dlatego jest tak pożądanym produktem. Jego obicie jest w większej części białe co jest niezwykle atrakcyjne, ale może również wzbudzać naturalne obawy, przede wszystkim o to, jak tapicerka będzie się zachowywała w długotrwałym użytkowaniu. Fotele biurowe w kolorze czarnym czyści się łatwo, a co ze śnieżnobiałą Arcticą? Materiał, którym obito ten fotel jest tym samym, który wykorzystywany jest w innych fotelach AKRacing, jest więc łatwy do czyszczenia, dość odporny na przecieranie i zawsze świetnie wygląda. Wrażenie robią także rozmiary fotela, które pozwalają sądzić że jest wytrzymały i niewywrotny.

Dość jednak o wizerunku. Ważne jest też co znajdziemy w jego wnętrzu, a to jest równie imponujące co jego powierzchowność. Solidna metalowa podstawa oraz stelaż z wysokiej jakości stopu zapewnia konstrukcji moc i wytrzymałość. Pięć doskonale rozplanowanych pod względem długości i rozmieszczenia ramion, które składają się na podstawę, zapewnia dużą stabilność krzesła. Dzięki temu nie tylko wygodnie siedzimy, ale również mamy zapewnioną mobilność fotela na odpowiednim poziomie. Mechanika obsługuje wagę do 150 kg, dlatego jest to fotel biurowy niemal dla każdego. AKRacing Arctica bez trudu deklasuje inne fotele obrotowe, ponieważ płynnie się przemieszcza, a ulepszone kółka nie rysują powierzchni podłogi. Pod tapicerką znajduje się piankowe wypełnienie. Przyjemnie się na nim siedzi ponieważ jest miękkie i sprężyste, ale nie dajmy się zwieść tej delikatności. Struktura pianki została bowiem wzmocniona, dzięki czemu wypełnienie nie odkształca się z czasem. Nie ma więc mowy o szpecących fotel wygnieceniach. Jeden ruch i z pomocą dźwigni schowanej pod krzesłem dopasujemy wysokość fotela do własnych potrzeb. Podłokietniki ustawiamy w pożądanej pozycji, a odchylenie oparcia zmieniamy, gdy tylko potrzebujemy skorygować swoją aktualną pozycję. Konfiguracja fotela zabiera chwilę i może jej dokonać każdy użytkownik. Oparcie i siedzenie są ukształtowane tak by plecy nie były niepotrzebnie obciążone. Można więc bez obaw, bezpiecznie i wygodnie usiąść w fotelu i spędzić w nim wiele godzin bez względu na to czy akurat pracujemy, czy też relaksujemy się. Wydłużone oparcie sprawia że jest to fotel obrotowy prawie dla każdego. Nawet bardzo wysoka osoba, będzie mogła w pełni skorzystać z jego walorów, nie obawiając się o swój kręgosłup.

AKRacing Arctica otwiera zupełnie nowy rozdział w historii firmy. Jasne fotele biurowe tego typu powinny znaleźć zastosowanie w wielu rodzimych firmach.